جزییات خبر

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس مطرح کرد:

لزوم توسعه صنعت پتروشیمی با هدف اشتغال‌زایی

(شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸) ۱۱:۰۸

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: توسعه صنعت پتروشیمی می‌تواند افزون بر تاثیر مثبت در رشد اقتصادی بر اشتغال‌زایی نیز تاثیرگذار باشد.

علی قربانی، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی درگفتگو با خبرنگار نیپنا به نقش پررنگ صنعتی پتروشیمی در توسعه اقتصادی کشور به‌ویژه در دوره تحریم‌های اقتصادی اشاره کرد و گفت: صنعت پتروشیمی می‌تواند در روند رو به رشد توسعه اقتصادی کشورمان نقش آفرین باشد و توسعه این صنعت در بالادست و نیز بخش‌های پایین‌دستی، اشتغال‌زایی مطلوبی را به همراه خواهد داشت.

وی با تاکید بر اهمیت فاصله گرفتن از خام فروشی و تلاش برای تولید محصولات نهایی افزود: برای تحقق اقتصاد مقاومتی و کاهش خام‌فروشی، همگرایی و همکاری تمام متولیان امر ضروری است و باید صنایعی که برای تحقق این هدف تلاش می‌کنند مورد حمایت قرار بگیرند.

نماینده بجنورد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بحث اقتصاد و معیشت باید مورد توجه قرار بگیرد و در این مسیر نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز آماده همراهی، همکاری و همدلی در خصوص کمک به توسعه هرچه بیشتر صنعت پتروشیمی کشور هستند.

قربانی تاکید کرد: در شرایط تحریم صنعت پتروشیمی به گونه‌ای موفق عمل کرده است که می‌تواند در چنین شرایطی چرخ‌های اقتصاد کشور را به تنهایی به گردش درآورد.

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید