جزییات خبر

همکاری شل و سنگاپور برای تولید محصولات پتروشیمی از دی‌اکسید کربن

(یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰) ۱۳:۲۴

شرکت انگلیسی-هلندی شل با دانشگاهی در سنگاپور روی یک پروژه‌ کربن‌زدایی به ارزش 3.4 میلیون دلار با هدف تولید محصولات پتروشیمی همکاری می‌کنند.

به گزارش نیپنا به نقل از رویترز، شرکت انگلیسی-هلندی شل اعلام کرد که با دانشگاه ملی سنگاپور در قالب یک پروژه تحقیقاتی طی سه سال و به ارزش سه میلیون و 400 هزار دلار برای تبدیل دی‌اکسید کربن به محصولات پتروشیمی و سوخت 3.4 میلیون دلار همکاری می‌کند.

دو طرف در بیانیه‌هایی جداگانه در پایگاه‌های اطلاع‌رسانس خود نوشتند: محققان شل و دانشگاه ملی سنگاپور (NUS) فرآیندهایی را برای تولید اتانول و ان-پروپانول از دی‌اکسید کربن، محصولی جانبی از فرآیندهای صنعتی، توسعه می‌دهند.

دانشگاه سنگاپوری و شل اعلام کردند که اتانول و ان-پروپانول را می‌توان با بنزین مخلوط کرد و سوخت‌های پاک‌تر تولید کرد یا از آن برای تولید اتیلن و پروپیلن، مواد اصلی تولید پلاستیک، بهره برد.

بر اساس این گزارش ، دانشگاه ملی سنگاپور اعلام کرد که روش‌های کنونی تبدیل دی‌اکسید کربن به سوخت و مواد شیمیایی بازدهی مطلوبی برای برآورده کردن نیازهای صنعتی ندارند.

دانشگاه سنگاپوری در بیانیه خود آورده است که شل به تخصص خود برای افزایش کاتالیزورها و فرآیندهای توسعه یافته توسط تیم دانشگاه ملی سنگاپور کمک می‌کند.

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید